برای دسترسی به محتوای اختصاصی دوره لازم است ابتدا در آن ثبت نام کنید!
اگر ثبت نام کرده اید، ابتدا واردحساب کاربری شده و دوباره امتحان کنید.

کارگاه اندیشه سطح هفت (کیفیت بخشی آفرینش)

در این مرحله از کارگاه اندیشه که هفتمین قدم مسیر تفکر و اندیشیدن است تلاش می کنیم اندیشه ورز به فهم ابداع و تحقیق کردن برسد. اندیشه ورز در این دوره می آموزد که هربار بتواند جلوه های تازه تری از ابداع خویش را ظاهر کند و به عبارتی  به ساخت، تولید یا آنچه تاسیس کرده است کیفیت بدهد که در ادامه دقیق تر آن را توضیح داده ایم.

درباره کارگاه
مربیان کارگاه
مخاطبان کارگاه

درباره کارگاه

بیایید با چند سوال درباره این کارگاه صحبت کنیم. البته به این نکته توجه کنید، حالا والدین برای فرزند نقش مشاور را دارند. سوالات زیر برای فرزند شما طراحی شده است ولی شم می توانید با هم آن ها را بخوانید و مورد بررسی قرار دهید. 

  • یکی از دانشمندان، هنرمندان و فرهیختگان جهانی را در نظر بگیر. چقدر با اون فاصله داری؟ علت این فاصله را چه می دانی؟
  • آخرین باری که ایده منحصری به فردی ارائه کردی چه زمانی بوده؟ به نظرت چه موانعی برای رسیدن به مرحله اجرای ایده وجود داره؟
  • در مورد خودشکوفایی چی می دونی؟ آیا خودشکوفایی از خودشناسی می آد؟ چه طور این موضوع رو فهمیدی؟
  • از موارد زیر دوست داشی موسس یا ایده پرداز کدوم یکی باشی؟

شرکت اپل | دانشگاه شریف | پشبکه اجتماعی اینستاگرام | شعر نوی فارسی | سفر بین سلولی | فلسفه تحلیلی زبان | معلم الکرونیک (رباتیک)

نظر شما چیست؟ شما چه فکر می کنید؟ آیا همین چند سوال ساده باعث شد که شما و فرزندتان به همدیگر بیشتر عشق بورزید؟ در اینجا بیان یک نکته بسیار مهم است. اینکه ما قرار نیست در کارگاه اندیشه جواب این سوالات را بدهیم؛ نه! ما قرار است با هم به اردوی ماهیگیری برویم و تلاش کنیم با هم، ماهی بگیریم. اندیشه ورز قرار است در این کارگاه «چگونه اندیشیدن و گفت و گو کردن» را بیاموزد.

مربیان کارگاه

دکتر احمدرضا آذربایجانی (دکتری علوم تربیتی)

پژوهشگر علوم تربیتی، آشنا به هنرهای تجسمی و موسیقی، روانشناس و طراح برنامه های درسی کارگاه اندیشه، مکمل خلاقیت، پروش خلاقیت بصری سرشت گرایانه، پژوهش گروهی اعضاء کارگاه اندیشه، توسعه خلاق و پویاسازی خلاق می باشد.

مخاطبان کارگاه

کلیه اندیشه ورزان دختر و پسر بالای ١۴ سال که آمادگی نقادی داشته و بسترهای خلاقیت در آن ها آماده باشد می توانند در کارگاه اندیشه سطح هفت شرکت کنند. بهتر است دوره کارگاه اندیشه سطح شش را به عنوان پیش نیاز گذرانده باشند و تسهیلگران توانایی آن ها را تایید نمایند یا در جلسه مصاحبه بتوانند آثاری از اندیشه و خودشناسی را نمایش دهند. همچنین مربیان و معلمان می توانند به عنوان میهمان با هماهنگی قبلی در کارگاه ها شرکت کنند اما در روند گفت و گو حضور ندارند و شاهد فرآیند کارگاه هستند.

منابع دوره

محتوای عمومی این دوره از کارگاه اندیشه در سه عنوان کتاب زیر خلاصه شده است.

عنوان منابع
پژوهش گروهی
دانلود
مغالطات و منطق صوری
دانلود
مجموعه کارگاه اندیشه: توحید
دانلود