راهنما و پرسش‌های متداول

خانهراهنما و پرسش‌های متداول
راهنما و پرسش‌های متداول۱۳۹۹/۱۰/۱۷ ۶:۴۳:۵۰

پرسش های متداول و راهنماهای ویدئویی

.

راهنمای ویدئویی استفاده از تی فور سی

 • چه طور در تی فور سی ثبت نام کنیم؟
 • چه طور در دوره های تی فور سی ثبت نام کنیم؟
 • چه طور به محتوای اختصاصی دسترسی داشته باشیم؟
 • چه طور در تی فور سی تیکت ارسال کنیم؟

.

پرسش های متداول

نام کاربری و رمز عبورم را فراموش کرده ام، چه کار کنم؟۱۳۹۹/۱۰/۱۶ ۱۴:۱۴:۲۳

می توانید برای به دست آوردن دوباره نام کاربری و رمز عبور خود با بخش پشتیبانی تماس بگیرید. تلاش کنید نام کاربری و رمز عبور را در جایی ذخیره کنید.

نام کاربری و رمز عبور پرتال آموزشی چیست؟۱۳۹۹/۱۰/۱۶ ۱۳:۵۶:۱۴

وقتی در هرکدام از دوره های تی فور سی ثبت نام می کنید، در فاصله ٢۴ الی ۴٨ ساعت نام کاربری و رمز عبوری برای شما پیامک می شود که اطلاعات دسترسی تان به کارگاه برخط و پرتال آموزشی است. لازم است همواره این اطلاعات را نزد خود محفوظ نگه دارید.

من نمی توانم سر کارگاه برخط ویدئو را وصل کنم، چرا؟۱۳۹۹/۱۰/۱۶ ۱۴:۰۱:۳۹

این مشکل می تواند به دو علت باشد، اول آنکه یا مربی هنوز به شما دسترسی ویدئو یا وبکم نداده است یا وبکم شما خراب است و نیاز است با بخش پشتیبانی به طور مستقیم در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

چه طور وارد حساب کاربری شوم؟۱۳۹۹/۱۰/۱۶ ۱۳:۳۶:۰۹

اگر اولین بار است که وارد وبسایت انستیتو تفکر برای کودکان می شوید لازم است که یک حساب کاربری ایجاد کنید. برای این کار لازم است هنگامی که وارد سایت می شوید، یا از نوار بالای سایت یا فهرست اصلی سایت حساب کاربری را پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید. در صفحه جدید قسمت ثبت نام را انتخاب کنید. اگر قبلا حساب کاربری ساختید پس لازم است ورود با کد یکبار مصرف را انتخاب کنید و با همان شماره تلفن همراهی که در دوره ها ثبت نام کرده اید وارد شوید.

چه طور تیکت ارسال کنیم؟۱۳۹۹/۱۰/۱۶ ۱۳:۴۵:۱۱

ارسال تیکت به سادگی صورت می گیرد. لازم است ابتدا وارد حساب کاربری شوید. در صفحه جدیدی که برای شما نمایش داده شده است، صفحه را به سمت پایین بیاورید. بر روی قسمت «ارتباط با پشتیبانی» کلیک کنید. برای ارسال تیکت لازم است دپارتمان، کارشناس مربوطه، اولویت تیکت، موضوع و متن پیام را نوشته و در نهایت بر روی ارسال تیکت کلیک کنید. برای مشاهده تیکت های ارسالی و پاسخ های خود کافی است دوباره به بخش ارتباط با بخش پشتیبانی مراجعه کنید.

چه طور تمرین جلسه بعد را مشاهده و بررسی کنم؟۱۳۹۹/۱۰/۱۶ ۱۴:۲۵:۰۲

بعد از ورود به حساب کاربری خود، با رفتن به بخش پرتال محتوا می توانید با پیدا کردن دوره خود و وارد شدن به آن، تمرین و محتوای اختصاصی دوره را مشاهده و بررسی کنید.

چه طور برای اولین بار در دوره ها ثبت نام کنیم؟۱۳۹۹/۱۰/۱۶ ۱۳:۵۳:۴۳

در صفحه اصلی کمی به سمت پایین بیایید. از بین دپارتمان ها یکی را انتخاب کنید تا وارد صفحه توضیحات دپارتمان مربوطه و دوره های آن شوید. بعد از مطالعه توضیحات هر یک از دوره ها، اگر با سیستم رایانه خانگی هستید؛ در سمت راست و اگر با تلفن همراه یا تبلت هستید کمی پایین تر از توضیحات دوره یک دکمه سبز رنگ با نام «ثبت نام در دوره» هست که لازم است روی آن کلیک کنید. در صفحه باز شده مدت زمان ترم، سن یا هر اطلاعات دیگری را وارد کنید و بر روی ثبت نام که یک دکمه آبی رنگ است کلیک کنید. در صفحه بعدی اطلاعات لازم را وارد کنید و ثبت نام خود را نهایی نمایید.

چرا نام کاربری و رمز عبور را قبول نمی کند؟۱۳۹۹/۱۰/۱۶ ۱۸:۵۰:۴۷

حتما به یاد داشته باشید که نام کاربری و رمز عبور با استفاده از حروف کوچک است و هیچ بخشی از آن فاصله ندارد.

چرا صدای مربی کم است و صدای من خوب منتقل نمی شود؟۱۳۹۹/۱۰/۱۶ ۱۴:۰۵:۱۷

برای استفاده بهتر است کلاس لازم است حتما از هندزفری یا هدست استفاده کنید.

چرا به تی فور سی اعتماد کنم؟۱۳۹۹/۷/۷ ۹:۲۸:۱۴

ما حدود دو دهه است که با خانواده های ایرانی ارتباط داریم و سعی کرده ایم در مسیر رشد و پرورش فرزندان و خانواده شان کمک شان کنیم و به خوبی از نگرانی های شما آگاه هستیم. حقیقتا نمی توانیم به سادگی بخشی از روند تربیتی فرزندمان را به کس دیگری بسپاریم، اما واقعیت این است که «تی فور سی» قدرت گرفته از سرویاسین است که مسیرهای تربیتی و پرورشی متعددی را طی کرده است تا به بلوغ امروز برسد و خانواده های ایرانی بتوانند به آسانی و آرامش به آن اعتماد کنند. ضمانت تی فور سی برای اعتماد شما تاریخچه فعالیت طولانی و موثر آن است.

چرا برای ارسال عکس در تیکت ها پیام می دهد که حجم زیاد است؟۱۳۹۹/۱۰/۱۶ ۱۴:۲۰:۴۲

سرور سایت برای دریافت فایل ها یا تصاویر شما محدودیتی را وضع می کند. شما لازم است تصاویری با حجم کم ارسال کنید. برای کاهش حجم تصاویر می توانید یکی از سه راه زیر را امتحان کنید:

 • از وبسایت هایی مانند https://imagecompressor.com استفاده کنید.
 • از نرم افزارهای کاهش حجم تصویر استفاده کنید.
 • اگر تلفن یا سیستم رایانه ای شما قابلیت کاهش حجم آن را دارد بعد از کاهش حجم آن را بارگذاری کنید.

اگر باز هم مشکل یا مسئله ای دارید، لطفا با بخش پشتیبانی تماس بگیرید.

چرا با وجود استفاده از هندزفری باز هم مشکل صدا دارم؟۱۳۹۹/۱۰/۱۶ ۱۴:۱۲:۰۲

لازم است تک تک موارد زیر را بررسی کنید، در هر مرحله اگر مشکل حل شد دیگر نیاز نیست ادامه دهید:

 • ممکن است هندزفری یا هدست شما آسیب دیده باشد. آن را در یک سیستم دیگر امتحان کرده و از سلامت آن مطمئن شوید.
 • بررسی کنید که محل قرارگیری هندزفری یا هدست شما سالم باشد.
 • هندزفری خود را جدا کنید، صدای تلفن یا رایانه تان را در کمترین حد ممکن قرار دهید، سپس هندزفری یا هدست را متصل کنید و صدا را تا انتها زیاد کنید.
 • در کارگاه برخط به فهرست Meeting بروید و بر روی Audio Wizard کلیک کنید. مراحل را طی کنید.
 • از کارگاه خارج شده و دوباره وارد شوید.

اگر این مراحل را طی کردید اما باز هم مشکل صدا داشتید، لطفا با بخش پشتیبانی تماس بگیرید. کارشناسان پشتیبانی تلاش می کنند در کمترین زمان مشکل شما را رفع کنند.

تی فور سی چیست؟۱۳۹۹/۸/۲۱ ۸:۳۵:۰۱

تی فور سی (T4C) مخفف و سرواژه Thinking For Children است و به معنای تفکر برای کودکان می باشد. البته این شیوه لزوما برای کودکان نیست و همه سنین می‌توانند از آن بهره ببرند.

تی فور سی چرا هست؟۱۳۹۹/۷/۷ ۹:۲۷:۳۶

تی فور سی برنامه و کارکردی کلان و عظیم است که سرویاسین و تیم اجرایی و علمی آن تلاش کرده اند دانش کسب شده در حدود دو دهه فعالیت فرهنگی و تربیتی خود را در قالب آن در اختیار خانواده های ایرانی مقیم ایران و خارج از ایران قرار دهند. «تی فور سی هست چون ساختار فرهنگی، تربیتی و پرورشی کشور و جامعه مان سال هاست منتظر حضور آن است.»

تی فور سی توسط چه مرکزی مدیریت می شود؟۱۳۹۹/۷/۷ ۹:۲۶:۳۷

انستیتو تفکر برای کودکان (T4C) توسط موسسه فرهنگی، هنری و پژوهشی سرویاسین مدیریت می شود. ما بیش از دو دهه است که با برنامه های درسی و فعالیت های نوآورانه و علمی خودمان توانسته ایم گام های مهمی را در امر تربیت و پرورش کودکان و نوجوانان برداریم.

اگر به دلایلی نتوانستم در جلسه ای شرکت کنم، آیا می توانم ویدئو آن را بیینم؟۱۳۹۹/۱۰/۱۶ ۱۴:۲۳:۱۳

ویدئو ضبط شده جلسات در بستر ابری ذخیره می شوند. هرچند تیم تولید محتوا و رسانه تی فور سی از آن ها محتواهایی را تهیه می کنند اما شما می توانید از اعضاء کلاس یا خود تسهیلگر کمک بگیرید.

آیا نام کاربری و رمز عبور پرتال آموزشی هرجلسه تغییر می کند؟۱۳۹۹/۱۰/۱۶ ۱۳:۵۸:۰۳

خیر، نام کاربری و رمز عبوری که برای شما ارسال می شود همواره ثابت است و تغییر نمی کند.

آیا تی فور سی تاریخچه ای هم دارد یا تازه تاسیس است؟۱۳۹۹/۷/۷ ۹:۳۱:۵۵

دانه تی فور سی دو دهه بود که در خاک حاصل خیز سرویاسین منتظر رشد بود؛ اما هیچگاه گیاهان مقاوم و مستحکم سریعا سر از خاک بر نمی آورند. بیایید به مثال درخت بامبو توجه کنیم. کشاورز وقتی دانه بامبو را در خاک می کارد، هر روز به آن آب می دهد، مواد مغذی اش را تامین می کند و نور و خاک را کنترل می کند اما خبری از رشد دانه نیست، ماه اول می گذرد، ماه دوم هم سپری می شود؛ سال اول تمام می شود؛ سال دوم هم دست در دست سال سوم و چهارم می گذارد. حالا دانه بامبو پنج ساله است ولی هنوز هم از خاک بیرون نزده است. کشاورز متعجب است که چرا بعد از حتی پنج سال هنوز هم خبری از جوانه نیست؟ به خانه می رود، وقتی فردای آن روز به دانه سر می زند می بیند که دانه بامبو جوانه زده است! اما آیا پنج سال زحمت و تلاش مستمر ارزش یک جوانه پنج سانتی متری را دارد؟ قظعا نه!! اما کشاور ناامید نمی شود. هر روز تمام شرایط را فراهم می کند تا شاید اتفاق خوشحال کننده ای بیفتد … . بالاخره تلاش هایش نتیجه می دهد و جوانه ی بامبو در کمتر از شش ماه به ارتفاع سی متری می رسد.

مثال بامبو شباهت زیادی به تی فور سی دارد، البته تفاوت هایی هم دارند. تی فور سی آمده است تا جامعه اش را به سمت رشد و توسعه ببرد. این همان حس و حالی است که ما به تی فور سی داریم.