آشنایی با انستیتو تفکر برای کودکان

T4C مخفف سر واژه عبارت Thinking For Children به معنای تفکر برای کودکان است. البته این شیوه لزوما برای کودکان نیست و همه سنین می‌توانند از آن بهره ببرند. در این پایگاه اینترنتی کلاس ها و کارگاه های برخط (آنلاین) برگزار می شود و همچنین اطلاع رسانی کارگاه ها، ثبت نام و رزور هم از طریق این پایگاه اینترنتی پوشش داده می شود.
انستیتو تفکر برای کودکان (T4C) متعلق به موسسه فرهنگی هنری جستجوگران سرویاسین می باشد.

ما به عنوان یک گروه دغدغه مند در حوزه فرهنگ و هنر فعالیت خودمان را با تمرکز بر کودکان و نوجوانان و با رویکردی نوآورانه در سال ١٣٨٠ آغاز کردیم. از آن سال تا به امروز به کمک همراهان و دوستان خود توانسته ایم به رشد انجمنی و گروهی دست یابیم. درسال ١٣٨۵ اولین نمایشگاه جمعی نقاشی را برپا کردیم. ما علاوه بر آنکه در حوزه نشر کتاب های کودک و نوجوان، خلاقیت و گفت و گو فعال هستیم، برگزارکننده کارگاه ها و کلاس هایی هستیم که تمام آن ها تلاش می کنند ما و همراهانمان را به «پژوهنده ی خلاق و متواضع» تبدیل کنند.

با افزایش تجربه اجرایی و همچنین پژوهش های متعددی که انجام دادیم، فعالیت های تخصصی خودمان را در حوزه یاددهی طراحی، نقاشی و به طور کلی فعالیت های مبتنی بر هنرهای تجسمی خلاصه نکردیم و با همراهی و همدلی علاقمندان به رشد و توسعه فرهنگ و هنر، ما بیش از یک دهه است که کارکردهای فرهنگی و همچنین پژوهشی مختص خودمان را دنبال می کنیم و نتایج بسیار مطلوبی کسب کرده ایم و قصد داریم چند دقیقه شما را با آن ها آشنا کنیم. از سوابق اجرایی و علمی که داشته ایم می توانیم به نشر بیش از سی جلد کتاب در حوزه خلاقیت کودک و نوجوان، گفت و گو و کارگاه اندیشه، برپایی بیش از هفت رویداد فرهنگی و هنری اعم از نمایشگاه «هنر برای خودشناسی» و سمینارهای تربیتی، برگزاری بیش از هفت رویداد علمی مانند سلسله همایش های «جوانه های اندیشه سرویاسین» و عرضه و اعتباریابی مدل های مفهومی و برنامه های درسی «پویاسازی خلاق»، «توسعه ی خلاق»، «مکمل خلاقیت»، «کارگاه اندیشه»، «کارگاه پژوهش های گروهی کودکان و نوجوانان»، «راهنمای پژوهشی به شیوه خلاق از دوران کودکی» و «پرورش خلاقیت بصری کودکان» اشاره کنیم!